angelllx0 angelllx0
  • 03-01-2020
  • Mathematics
contestada

at an office supply store emilio bought 3 notebooks and 5 pens for $13.75 if a notebook costs $1.25 more than a pen how does one notebook cost?

Respuesta :

glowry0606 glowry0606
  • 03-01-2020

Answer:

One notebook costs $2.50

Step-by-step explanation:

Ver imagen glowry0606
Answer Link

Otras preguntas

at which COP were countries first required to extend their commitment period​
does an annotated bibliography have to be in alphabetical order
Why is animal husbandry important for human ?​
how did world war 1 contribute to Europes economic weaknesses leading up to the great depression? (a p e x)A. business continued producing military products ins
How did the United States respond to further colonization of North America?
Please help me I need help with this
Y=2/3x-3 find x, if y is -11
its arabic pls help mmeeeeeeeeeee
Which command form best completes this conversation? Paula: ¿Quiere que le haga una sopa? Dolores: Si usted tiene tiempo, ¡por favor _______! A. hágamelo B. h
which three statements accurately describe Munn vs illinois?