xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

Some help here please!!
How does the literary point of view in The Pit and the Pendulum affect the readers understanding of the story?
My car averages 35 miles to a gallon. when the price of gasoline is $3.09per gallon, what was the cost per mile
How to tell if a function is continuous or discontinuous?
-x + 3y =6 I have to get the variable y by its self.
With better technical knowledge, what might Africa become the world leader in? medical advancements farming mining of natural resources textiles
Why do we learn about STERNGRR in biology class?what does it describe
Find the distance between the given points. A(5, 3) and B(7, -4) Distance =
Aggregate supply is best described as the total output of product. point of equilibrium. nation’s gross domestic product. excess supply in the market.
Explain what the star looks like to Jane Explain what the star looks like to John Explain why the stars look different between Jane and john