issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

Gerry dismissed it when Martin called him the most generous person he’d ever met. But Gerry volunteers at a soup kitchen every weekend. It’s the one near the pa
What Number is 10 times as great as 7,962?
The Committees of Correspondence were organized by Samuel Adams. a. True b. False
rapheal paid $486 for a camera on a 25% off sale what was the original price?
Evaluate the expression 6x-x2 for x= 0, 1, 2, 3, 4, 5, and 6. Use your results to fill in the table. Describe any pattern that you see.
There aren't 6 risks with any yoga positions or forms. a. True b. False
what is the rat unit of 1700 and 40
What is the value of n such that the expression x2 + 11x + n is a perfect square trinomial
How do breeders produce new genetic variations not found in nature?
Select all that apply. Characteristics of mitosis include _____. a.) the most common kind of cell division b.)four daughter cells produced when parent cel