cinceresutherland cinceresutherland
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

Me.real has 4 gallons of milk each gallon cost 34$ how much dose he spend on it

Respuesta :

C38406
C38406 C38406
  • 06-02-2020

Answer:

34 times 4=136

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the 7th term of the geometric sequence -2, 6, -18, 54, -162, ...
Imagina que eres un habitante de Vieques. Escríbele una carta a un(a) amigo/a contándole cómo crees que cambiarán las cosas en Vieques. Explícale cómo se reso
What have you heard about the Holocaust that you think is true?
plz help me how would you solve 4x + 2y = 18, 3x - 5y =20 by elemination
list five types of pathogenic organisms
hi please help this question is based on what you thinkDoes luck play a roll in evolution ? EXPLAIN WELL.​
Select all that apply Which of the following three characteristics describes the Incas?domesticated the llamalived in the Andes Mountainsdeveloped a system of w
Read the excerpt from Pilgrim at Tinker Creek. The sight held awesome wonders: power and beauty, grace tangled in a rapture with violence. Which answer best d
If you hold a learner's license, you must be accompanied by _____ at all times when you drive. A. a licensed driver age 18 or older B. a licensed driver age 2
Mike worked for Frank's Pizza as a driver and was an agent. His duties consisted of making deliveries along a designated route. One day Mike decided to see his