desherylhill desherylhill
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 12 ounce package

Respuesta :

alexandrias1214 alexandrias1214
  • 03-03-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

To find unit price you have to have a price to divide the unit by thats not included in the information for the package.

Answer Link
hunterbonter87
hunterbonter87 hunterbonter87
  • 03-03-2020

Answer:

16

Step-by-step explanation:

166msksodudududidiejdjjdjdidid

Answer Link

Otras preguntas

Use the cubic model y = 10x3 − 12x to find the value of y when x = 9.
Let u = , v = . Find u + v. (1 point)
A rock is thrown at a window that is located 16.0 m above the ground. The rock is thrown from the ground at an angle of 40.0° above horizontal with an initial s
Which of the following opened in October 1990,allowing East and West Germany to be united , effectivily ending communism in Germany
BRAINLIEST!!!What are the coordinates of P?
Motors is a chain of car dealerships. Sales in the fourth quarter of last year were $4,600,000. Suppose management projects that its current​ year's quarterly s
write an introduction to the topic not that all glitters is gold​
Sales mix, three products. The Ronowski Company has three product lines of belts—A, B, and C— with contribution margins of $3, $2, and $1, respectively. The pre
A survey of undergraduates revealed the follwoing information: WOMEN
X^2- 4x- 21 as a product of binominal factors