soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1 THOUSANDTH LESS THAN 2
a point moves around the circle x^2+y^2=9. When the point is at (-sqrt3, sqrt6), the x coordinate is increasing at the rate of 20 units per second. How fast is
The American government is divided into the legislative, executive, and judicial branches. Which European philosopher is credited with the idea of this "separat
I know this isn't like a homework questions but what can help you to fall asleep? I have to get up hecka early and I can't go to sleeeep!! Help meee
what is an algebraic expression for each word phase 16 more than a number n
Mackenzie took out a payday loan for $1100 that charged a $95 fee. If the loan matures in 2 weeks, what is the approximate effective interest rate of the loan?
How much power is used when 600J of work are done in 10 seconds?
The conservative movement in the United States in the 1960s and 1970s called for A. lowering taxes. B. cutting defense spending. C. increasing social program
The intent of gastric bypass surgery is to
Ozone is a molecule in the upper atmosphere that is made up of three atoms of _____.