leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following transitions would be used to show a relationship? Next To begin with In light of those things As an afterthought
32.7 grams of water vapor takes up how many liters at standard temperature and pressure (273 K and 100 kPa)?
How is the multiplication property for inequalities different from the multiplication property of equality?
Which expression represents the area of the shaded triangle?
how many fluid oz of butter will she use ( Use your measurement conversion chart, if you wish.)
which genre uses narrative techniques to recount personal experience and development
Color of car. a. Qualitative/Ordinal b. Qualitative/Nominal c. Quantitative/Discrete d. Quantitative/Continuous
What is the integral of 1/x?
Which is true for the Etruscan style? Highly detailed liveliness lack of motion symmetry
*Please Answer As Soon As Possible*Was Truman’s decision to drop the atomic bomb the most effective method to end WW2? Explain.