djordan964 djordan964
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

How many apples can I buy if each apple is 2 dollars and I have 280 apples

Respuesta :

FirasKhan
FirasKhan FirasKhan
  • 03-04-2020

Answer:

140

Step-by-step explanation:

280/2 = 140 apples

Answer Link

Otras preguntas

What is 949 rounded to the nearest ten and hundred
What is the unit rate of $46 for 5 toys
what is a bodegon what is its significance
What fractions are equivalent to 11/22
How do you solve 4x- 3y=-15. x y=5 using substitution
you renamed 1,200 as hundreds. how can you rename 1,200 as tens explain
What is a term for the practice of burning forest in order to clear land for planting?
Feudalism was a political system based on granting land in return for loyalty, military assistance, and other services. true or false
24% of 289= estimate using a rate per 100 to get answer
Consider the formula for glucose: C6H12O6. What does this indicate about the relationship of the reactants to glucose?