ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3.
How many packages of blueberries can
you buy with $12?​

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Because 3×4=12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Simply divide 12 dollars into 3 dollars and you should get 4 :D

Answer Link

Otras preguntas

technological development led to an increased demand for slaves in the United States during the early- to mid-1800s? A) the steel plow B) the cotton gin C) the
which fossil occurs on the most landmass what does this suggest about when these particular continents broke up
Which organelle carries substances to other parts of a cell?
Who sailed the Golden Hind seeking trade and settlement opportunities? A. Francis Drake B. Sir Walter Raleigh C. Edmund Spenser D. William Shakespeare
need help with both questions!
Which of the following contributed to the start of civil wars and Mali's decline
Which Belgian mechanic and inventor built the first working internal combustion engine in 1859? A. Jean Lenoir B. Gustave Eiffel C. Guglielmo Marconi D. Henry F
What was the Bush Doctrine? a) a belief that the United States had to protect its allies b) a belief that the Unites States had the right to remove perceived th
tell whether x and y show direct variation. xy=5
Forbidden to ship their products to English markets, this group immigrated to the U.S. and became the second largest European group to do so. Germans French Dut