leslie25
leslie25 leslie25
  • 04-08-2016
  • Mathematics
contestada

help solving the problem for number 1-3

help solving the problem for number 13 class=

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-08-2016
1. 4 boxes for 12.....12/4 = 3...paid 3 per box
if 6 were bought....6 * 3 = 18 bucks would be spent

2. 2/9 of 36..." of " means multiply
    2/9 * 36 = 72/9 = 8 expected to forget their bows

3. 8 packs for 32.....32/8 = 4 per pack
if 14 packs were bought.....14 * 4 = 56 bucks would be spent


Answer Link

Otras preguntas

How do I say "I like to write." in Korean?
two trains leave the station at the same time, one heading west and the other east. the westbound train travels at 95 miles per hour. the eastbound train travel
please help me answer this question
A foodhandler that is preparing or serving food should refrain from wearing a watch or a bracelet because of
what group of rulers attempted to reform their political, legal, and economic system
What should htc's os strategy be? should it stick with windows mobile and android? should htc build its own platform? add/drop others?
I need help with this question?????
Why did people support ERA? Also Why were people against it?
What do ralph and jack feel as they look at each other in the pool?
Which of the following functions has the largest value when x = 3? c(x) = 3x2 + 5x + 22 j(x) = 12x a(x) = 9x A. All functions are equal when x = 3 B. c(x) C. j(