A8s7hchucheprinecrea
A8s7hchucheprinecrea A8s7hchucheprinecrea
  • 04-08-2016
  • Mathematics
contestada

which unit rate is the lowest price per ounce?choice a: 30 ounces of chocolate chips for $2.49choice b: 40 ounces of chocolate chips for $3.32 choice a choice b the unit rates are equal. the unit rates cannot be determined.

Respuesta :

jfcorpuz jfcorpuz
  • 10-08-2016

30 / 2.49 = 12.048192

40 / 3.32 = 12.048192

they are equal in unit rate

Answer Link

Otras preguntas

10/24 and 5/12 what are the porportions
How science is related to future?
What was the Confederation Congress unable to resolve its problems with Britain and Spain?
How did england feel about the emancipation proclamation?
Based on what is known about Stalin from history, which statement from his speech is the best example of hypocrisy?
HELP!! NOW!!!!!!!!!!!
How would I say in Spanish, "I would eat cake, sing happy birthday, and dance"
Which theme is best reflected in this excerpt from Franz Kafka's The Metamorphosis? Because of his injuries, Gregor had lost much of his mobility—probably perm
Do you agree or disagree with Martin Luther King 's sentence? "The time is always right to do what is right." Explain why
organisms that get energy by consuming other organisms?