answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

A purchase of a pair of Italian designer jeans by a resident of Brazil would be considered an when counting GDP in Brazil. As a result, this purchase would be B
Explain two eating disorders and the consequences as well as avenues for help.
....... is the fundamental,structural and functional unit of living organism​
Satisfaction with service-recovery efforts increases as the amount of time taken to provide a resolution increases. False True
Identify TWO molecules that are responsible for stem cells that all start out identical to form such very different types of cells.
Why are linked traits inconsistent with Mendel's laws?
A dragon is given 630 ounces of magical potion to sustain her journey from Arlandia to Gargandua. While flying 4/7 of the distance, she drinks 2/9 of the potion
i)3 by x-1=4 by x+1ii)X by 2-Xby3=2​
From his house, Tristan could drive due north to get to his parents' house or he could drive due east to get to his grandparents' house. It is 6 miles from Tris
Applying Main Ideas The Mayflower Compact and the Fundamental Orders of Connecticut were a. based on ideas found in the Declaration of Independence. b. self-gov