kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

Find the variance of the data. 251, 224, 237, 255, 268 X = 247 Variance (0²) = [?]
2. Dee Pollen bought a condo that has a $98,000 mortgage loan with a 7.5% interest rate. Her monthly payment is $686.00.
before taxes, the food for a party costs 386.54. of that cost, 64.83 is taxed at a rate of 8.65%. what is the total cost of the party after taxes?
Erika's toy is valued at €450. Its value increased by 10% then decreases by 10% the year after. What is the value of Erika's toy after these two changes?
Two sides of a triangle have lengths 6 and 16. What must be true about the length of the third side?
Find the variance of the data. 251, 224, 237, 255, 268 X = 247 Variance (0²) = [?]
According to the stem-and-leaf plot above, how many drivers travel below 80 miles hour per hour? A 2 B 14 C 6 D 5
the people on the train are jk the following ratios men:children=5:3 women:children=3:2 find the ratio men:women in its simplest form
"Payment to Vendors" is represented by what type of entry to what account? a. Debit to Accounts Payable b. Credit to Accounts Payable c. Debit to Prepaid Expens
Mrs Reed buys a car costing £11760 This cost includes VAT at a rate of 20%. How much is the VAT?