jonathanpadilla0290 jonathanpadilla0290
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

Staples sell for $60 a box .How many boxes can be bought for 3.45

Respuesta :

Chelboy
Chelboy Chelboy
  • 13-05-2020

Answer:0.0575

Step-by-step explanation:

1 box cost $60

x boxes can be bought for $3.45

x=3.45/60

x=0.0575

Answer Link

Otras preguntas

which of the following are examples of firgurative language ​
Could someone help please and thank you
which of the following are examples of firgurative language ​
What can you infer about Mark Antony's feelings from Act II, scene i of Julius Caesar? Apex - that he is upset about Caesar’s death
How did the United States show that it did not intend to let other countries make its economic and military decisions after World War I?
Place each step of a scientific investigation in the correct order. 1) Identify a question that can be tested. 2) Communicate the results to the public. 3) Tes
What is vsepr theory, and how can it be used to predict molecular shapes?
i don’t know how to answer this so look at the pic
The ordered pair (x,y) which satisfies the system of inequalities x−3y>−2 x+3y>2 is: (-2, -3) (4, 1) (2,3) (-3, 1)
When a union bargains successfully with employers, in that industry,?