biancanorestin12394 biancanorestin12394
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

Paul has some money in his wallet, all in $1 bills. He buys a hat and has $6 left, as shown in
the model below.
How much did Paul pay for the hat?
Enter your answer in the box.

Paul has some money in his wallet all in 1 bills He buys a hat and has 6 left as shown in the model below How much did Paul pay for the hat Enter your answer in class=

Respuesta :

ndturtle
ndturtle ndturtle
  • 13-05-2020

Answer:

$14

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Brooke buys 5 brookes with 1 brooke each
A ramp leading into a building makes a 15° angle with the ground. The end of the ramp is 10 feet from the base of the building. Approximately how long is the ra
The density of a substance is equal to 2.5 g/mL. The sample you have has a mass of 13g. How much space does this object take up?
what are land use model?​
Find the domain for each expression. (1/x)+5 1/x X+5/x+5 X^2/x 7/(x-2)
Jordan's dad made a new recipe for dinner. Jordan looked at the food and saw that it was white, yellow, and purple in color. She picked up a few pieces and felt
InstructionsGabriela and her family are on a Caribbean cruise and the ship has stopped in San Juan. Complete her e-mail with the correct forms of the present pr
What major scientific advancements were made during the Renaissance? Choose three correct answers. A. New inventions allowed cartography to become more artistic
what is 1/4 - 41 1/4 + 3
The cost of 3 scarves is $26.25. What is the unit price?Answer : $8.75