lightningmcqueen410
lightningmcqueen410 lightningmcqueen410
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

$3.50 for 1/2 pound of cheese

Respuesta :

jayfeather249
jayfeather249 jayfeather249
  • 14-05-2020

Answer:

two pounds of cheese would be $7.00

Step-by-step explanation:

because if you add the price for half a pound plus itself you would get $7.00

Answer Link
ales196
ales196 ales196
  • 27-05-2021

Answer:

7.00 1 pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which solids have infinitely many planes of symmetry? Check all that apply. right square pyramid cube right cylinder right hexagonal prism sphere
Write a speech about a current practice — anything people commonly do in society today
Write the sentence as an equation. 328 is the quotient of 36 and b FAST
Helppppppppppppppppppppp
The length of days and nights at any location on Earth depends on the Earth's position with respect to the sun. Sydney is at latitude 34°00'S. Which of these st
HELP ME PLEASE !!!!!! :(
If x = -3, what is the value of (1 - x)^3? Explain why
I AM GIVING YOU 50 POINTS TO ANSWER THIS: The cost of one hamburger and two large sodas is $5.40.The cost of three hamburgers and one large soda is $8.70. What
Which approach to leadership focuses on the characteristics the leader​ possesses, rather than on how he or she acts or responds towards​ subordinates?
For the graph y = 41 find the slope of a line that is perpendicular to it and the slope of a line parallel to it. Explain your answer with two or more sentences