mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

a railroad car container can hold 42,000 pounds. Mr.Evans wants to ship 90 ovens and some freezers in the same container. If each freezer weighs 600 pounds, how
What is the purpose of an attribute in HTML
The base angle of an isosceles triangle measures 54°. What is the measure of its vertex angle?
A recipe 41 apple pie calls for 6 cups of sliced apples. how many cups of sliced apples are needed to make 4 apple pies? Use ratio table
non foliated rocks have very narrow layering
The slope and position of the long-run aggregate supply curve Suppose the Fed doubles the growth rate of the quantity of money in the economy. In the long run,
Three adjectives that describe Allied Powers
Organisms that can produce their own food and feed themselves are called _____.
Which ordered pair is the solution to the system of equations? x+y=-1 3x-y=21 A. (5, -6) B. (7, -8) C. (5.5, -6.5) D. (10, -11)
The primary difference between direct rule and indirect rule is: A. Under direct rule, a colonial government is established with little input from local popula