myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

Can someone explain it to me!
Your friend asks you to help him study and will pay you 5 dimes the first time you help him. You agree to help if he multiplies your payment by 5 for each study
02. BASIC COUNSELLING SKILLS INCLUDE THE FOLLOWING EXCEPT:- A). CONCRETENESS B), EMPATHY C. PASSIVE LISTENING D). SELF DISCLOSURE​
The following shape has 1 pair of parallel sides.What is the area of the shape?
i need help to find the X please
The sum of three consecutive even numbers is 48. Find the three numbers​
Hi! Can sportive help me with this pls, I’m really bad at chemistry… I hope someone helps! Have a nice day !
What did the Soviet Union lose from the Cuban Missile Crisis?
Describe 3 ways in which nationalism played a major role in the Middle East prior to World War II.
y 10- 9 8 7 6 5 4 321 2 O 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 What is the gradient of the blue line? X