alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

In your own words, explain what a red card is and how it works
At one farmer's market, bananas cost $0.80 per pound. At another farmer's market, bananas are sold in 5-pound bags for $4.50 per bag. Which explains how to find
Describe the different technologies in the arena in The Hunger Games versus the arena in the Roman Colosseum. Provide at least one example from the novel to sup
Emma started with a number, multiplied by 3, subtracted 7, divided by 2, and added 16 for a total of 74. With which number did Emma begin?
in general, nonmetals are:
So I just finish reading Animal Farm (which was really good). If you read the book would you change the ending or did you enjoy how it concluded?
A dairy cow drank 36 gallon of water in a day . At that rate how many quarts of water did cow drink in 1 hour
Which comparison is not correct? -8<1-41 1-21 <1-91 1-7]>-9 |81 > 1-91
True or False : When a dominant trait is present it will almost always win over a recessive trait.
Refer to your Expeditions in Reading book for a complete version of this text.Mary Jackson believes in using her experience to help others succeed.Which detail