asantavares
asantavares asantavares
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

plums are priced at 3 for 35p how many can be bought for $2.10

Respuesta :

TrainerTips
TrainerTips TrainerTips
  • 03-09-2016
15 plums is bought for $2.10
Answer Link

Otras preguntas

Traditional economies are also known as _____.
Mercury metal is poured into a graduated cylinder that holds exactly 22.5 mL. The mercury used to fill the cylinder weighs 306.0 g. From this information, calcu
PLEASEEEE HELP ASAP i’ll mark brainliest !!! SHOW YOUR WORK
What are the claim about organic food?
Help please 14 + 18 ÷ 2 x 3 - 7
60 x 60 - 500 +40 + (120000000000 x 200) x 10 + 500000 =
What is the narrator’s intention for “unnaming” the animals? Refer to paragraphs 6 and 7 and use evidence from the text to support your answer.
(-2,3), (6,9) Find the distance between the two points.
The cost of a taxi ride is represented by the function c(m)=2m+4, where m is the number of miles traveled. What is the cost per mile of the cab? $2 $8 $6 $4
what is a schlong bc my girl says i have one but dont know what it is