steventapsoba59 steventapsoba59
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

Nina goes to the neighborhood store to buy 14 rolls of toilet paper. If she spent $20.02 in all for her purchase, how much does one roll of toilet paper cost?

Respuesta :

Pizzaunicorn48
Pizzaunicorn48 Pizzaunicorn48
  • 01-09-2020

Answer:

Each roll is $1.43.

Step-by-step explanation:

20.02 ÷ 14 = 1.43.

1.43 × 14 = 20.02.

Answer Link

Otras preguntas

food couldn't reach the stomach without the esophagus and what
expand and simplify (x+7)(x-7)
skills of citizens health of citizens education of citizens values of citizens What do these factors MOST LIKELY represent? A) human capital B) literacy rate C)
What is 4 divided by 1/6? And can you show me how you got your answer?
What happens to a sample of matter when it's particles lose kinetic energy?
An awning covers a window that is 4 feet high. When the awning is open ,it extends 2 feet from the base of the window .find the slope of the awning .
A person can achieve optimum daily nutrition by    A. eating large amounts of lean protein. B. drinking at least six glasses of juice. C. excluding all fat
it is 10 3\5 miles from Alston to Barton and 12 1/2 from Barton to Chester.the distance from Alston to Durban,via BARTON and Chester,is 35 miles.how far is it f
what is the name of world's biggest sea?
what is the importance of the order of the base pairs in a DNA molecule