rulanyassin0406
rulanyassin0406 rulanyassin0406
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLS ANSWER FAST!! CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!

PLS ANSWER FAST CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST class=

Respuesta :

giselleorozco6
giselleorozco6 giselleorozco6
  • 01-09-2020
The price per pound of cinnamon is $5.25/0.75 lb is TRUE

The 0.75 lbs of cinnamon costs $5.25 is TRUE

Cinnamon costs $7 per one pound cannot be determined

5.25 lbs of cinnamon costs .75 is NOT TRUE

The weight per bag of cinnamon is 5.25 is NOT TRUE or CANNOT BE DETERMINED

hope this helped :)
Answer Link

Otras preguntas

Miguel has started training for a race. The first time he trains, he runs 0.5 mile. Each subsequent time he trains, he runs 0.2 mile farther than he did the pre
Rita has 6 cups of frosting.She plans to use 2/3 of it to decorate cakes.How many cups of frosting will Rita use to decorate cakes?
PLEASE ANSWER! WILL AWARD 35 POINTS!!AND BRAINLIEST I WILL BE SO THANKFUL OMG
Big fish in troubled waters, protecting the oceans one at a time compare and contrast the ways the author shaped there presentations in the articles use at leas
Can you help me find the surface area? Formula Area of base+Area of lateral faces❤️❤️❤️❤️ I will mark you brainliest!
Sun - Mercury - Venus - Earth - Mars. Omitting Pluto, what is the last planet in the sequence of planets in our solar system? A) Jupiter B) Neptune C) Saturn D)
Maria's wages are 2400
Can someone explain how to find the measure of all the missing angles thanks !!
shape of distribution choices bimodal random skewed left skewed right uniform unimodal
Can anyone help me on this problem? Please it doesn’t make sense to me...