elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

Despite the grove owners’ hard work, the orange crop had _____ overnight. Which verb should be used with the helping verb had in the sentence? freezed frozed fr
What is the energy equivalent of 3 eV? a) 1.6x10-19J b) 3.2x10-19J c) 4.8x10-19J d) 0.53x10-19J
In the late 1960s, what did members of the counterculture share with many other American citizens?
Which of the following sentences is correctly punctuated? "Get over the fact that you didn't make it on the cheerleading team," she said, "and just try to get o
A marble factory ships marbles using bags of 10, cases of 100, cartons of 1,000, and boxes of 10,000. The factory has an order for 3,570 marbles. How can they
The fire swallowed up the house before the firefighters arrived. a. hyperbole b. simile c. personification d. metaphor
calculate the kinetic energy of a 4kg cat running 5m/s
Mary and Jan are both at a gas station at Hill and Elm. From the station, Mary Drives 24 miles north and Jan drives 10 miles west. Find the distance between Mar
What are the reasons for and the goals of the United Nations
What is the answer to 1/3 +5/12?