demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

shayla says that one kilometer is equal to one million millimeters. is She correct? explain why?
Which term describes the example below? A child with a widow’s peak has a mother who is homozygous dominant for a widow’s peak and a father who is homozygous do
Who was the African-American who called the war with Mexico disgraceful and cruel? Why?
What is cos P?  Right triangle PQR with a short leg measuring 5, a long leg measuring 12, and the hypotenuse as 13A. 5/12B. 12/13C. 5/13D. 12/5
Two famous Elizabeth Blackadder paintings ?
A rectangle whose perimeter is 80 m has an area of 384 m^2. Find the dimensions of the rectangle.
The golfer hits the golf ball. The quadratic y=-8*x^2 +48*x gives the time x seconds when the golf ball is at height 0 feet. In total, how long is the golf ball
Who were the Britons fighting against in the middle ages?
fun facts about Uranus the planet?
number 1 I need help with confused