jasmineIS2011
jasmineIS2011 jasmineIS2011
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which rate describes a unit price? $0.35 per minute $0.75 per One-half cup $1.00 per Three-fourths cup $4.00 per 4 minutes

Respuesta :

jocelyns5043
jocelyns5043 jocelyns5043
  • 01-10-2020

Answer:

$0.35 per minute

Step-by-step explanation:

Answer Link
iiiChristopher80 iiiChristopher80
  • 16-10-2020

Answer:

0.35 per minute

Step-by-step explanation:It was on my quiz and I got it right

Answer Link

Otras preguntas

An automotive plant makes the Quartz and the Pacer. The plant has a maximum production capacity of 1200 cars per week, and they can make at most 600 Quartz cars
5x+8=3x-6 plz help me asap
How is race relations related to hard won liberty?
Solve the simple equation : 3x -6 =2+×
Choose one of the keys to time management and discuss how you can apply it to your daily schedule. a. Don't waste short periods of time. b. Group activities tog
which sentence shows the correct use of common homophone
Solve application problems using radical equations. Vince wants to make a square patio in his yard. He has enough concrete to pave an area of 378 square feet. H
The denominator of a rational number is greater than its numerator by 3. If 3 is subtracted from the numerator and 2 is added to its denominator, the new number
adjustments that increase or decrease earnings should be investigated with more skepticism.
A certain clock is losing time. The clock loses 2/15 seconds every minute. How many seconds does the clock lose in one hour?