gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

describe the building projects that made constantinople the center of power
Santa Maria has an elevation of 6.30 times 10 to the 5th mm. How many km is the elevation?
How did Mandela’s tactics differ from Gandhi’s? (Gandhi believed in nonviolent protest)
When reading, why is it important to pause to ask questions about what was just read, what is happening in the text, or what may happen next? Asking these
triple the sum of 24 and 9
How could this sentence be corrected to cut our fluffy words? "i really just want to go to the store to buy groceries in order to be be prepared for the week."?
Which si unit would you use to measure the amount of juice in a glass?
If a reader encounters a section of text that he or she does not understand, what is one strategy to use to try to clear up confusion? start over from the
term which indicates a food has gone through the process of adding important vitamins and minerals which were lost during initial processing
Underground, carbon can be stored in ____, which humans ___.