WaviGMG WaviGMG
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

If you were to make a purchase of $233 and it was on sale for 15% off, how much money would you spend?

Respuesta :

margelica723
margelica723 margelica723
  • 02-10-2020

Answer:

198.05

Step-by-step explanation:

calculator

Answer Link

Otras preguntas

URGENT! PLEASE HELP MATH! Which shows the conversion of 0.427 kg to pounds? There are 2.2 pounds in 1 kilogram. A. 0.427 kg × 2.2 lb/kg = 9.39 lb B. 0.427 kg
15 oranges were purchased. Cost per orange: $0.45 c = total cost of oranges Which equation shows the total cost of oranges?
State the X- and Y- intercepts of each function. -1/2x + 3y = -3
Which is a sentence fragment
Is quickly an adjective
(3a2 + 2a - 2) - (a2 - 3a + 7)
Do you think it is possible to reach a state on Earth of NOT being dependent on the Sun for energy? Please explain.
Which addition sentence can help you find 9-6
Do the red pandas have any special uses for their tales?
Which fraction is equivalent to 1/6?