madse0835
madse0835 madse0835
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Brianna bought 134 pounds of cheese that cost $3.00 per pound. What is the total cost of the cheese?

Respuesta :

EmotionlessCapricorn
EmotionlessCapricorn EmotionlessCapricorn
  • 02-10-2020

Answer:

402.00$

Step-by-step explanation:

Just multiply the amount by the cost?

Answer Link
Arkayn24 Arkayn24
  • 02-10-2020

Answer:

$402

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A history pop quiz has one question in which students are asked to arrange the following presidents in chronological order: Hayes, Taft, Polk, Taylor, Grant, an
How are the atmosphere hydrosphere and lithosphere related in the biosphere?
Gage was injured in a mining accident and suffered severe brain damage. In time, his brain healed and he was back to working in the mines. The only change was i
Find the value of x. This is for Triangles in Geometry.
Anthropologist Victor Turner identified three primary stages in all rites of passage. In many cultures, the first menstruation in women is seen as a powerful ma
What is the maximum value of the objective function, P, with the given constraints? P=10x+50y x+y≤18 x+3y≤30 x≥0 y≥0 180 420 500 900
What were the Camp David’s Accords and how did they affect the U.S and other countries?
The word theory used in a scientific sense most closely means
What is the maximum value of the objective function, P, with the given constraints? P=10x+50y x+y≤18 x+3y≤30 x≥0 y≥0 180 420 500 900
The Smith family has decided to adopt their foster child, Anna. They work with their state adoption agency to complete all of the necessary paperwork. Which typ