litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

what are the good and bad traits of the Republic and an Empire
Which function is increasing?
Explain how we can obtain new individual from the ovum only
Determine whether the lines are parallel,perpendicular,or neither 2x+4y=32 y=-1/2x+16
x^2+12x=-36 solve for x
What is the speed of a periodic wave with a frequency of 4.5 Hz and a wavelength of 0.9m
Help me with these fill in the blank Spanish questions. Complete the following sentences using the correct form the verbs in parenthesis. Then after you answer
HELPP MEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEe
line m passes through point (-2,-1) and is perpendicular to the graph of y=-2/3x+6. Line n is parallel to line m and passes through the point (4,-3).What is t
A plane has an airspeed of 111 km/h. It is flying on a bearing of 79 degrees while there is a 25 km/h wind out of the northeast​ (bearing 225 degrees​). What ar