hanatarek1812
hanatarek1812 hanatarek1812
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

A packet of sweets costs $2.25.
Felipe and his brother share the cost in the ratio 5:4.
How much does Felipe pay?

Respuesta :

shdhfhdhdh
shdhfhdhdh shdhfhdhdh
  • 03-10-2020
Felipe pays 1.4 dollars
Answer Link
Shaylensantiago12
Shaylensantiago12 Shaylensantiago12
  • 03-10-2020
Felipe pays 1.4 dollars .
Answer Link

Otras preguntas

Explain why it is necessary to rename 4 1/4 if you subtract 3/4 from it? Help please.
(-12)(-3) what is the answer to that?
What are the three types of power a government may exercise?
Which one of the following lines is written in iambic pentameter? A. "And sorry I could not travel both" B. "When the proofs, the figures, were ranged in column
The ocean contains many plants and protists that can make their own food. What do these organisms get by living near the surface that they cannot get in deep wa
IF YOU HAVE READ OR WATCHED THE CHRISTMAS CAROL PLEASE ANSWER. Scene 2 1. Who appears to Scrooge? What is required of the visitor? 2. Why is the visitor there?
how did japans location both separate it from and tie it to china andn korea
what is an orginasim that feeds off of a living host?
why do we need both a small and large intestine?
0.52 in the simplest form .