avanagal avanagal
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Anna spent $2.75 at the school store. she bought two erasers and some pencils

Respuesta :

Tierneyjj
Tierneyjj Tierneyjj
  • 03-10-2020
is there a full question to this?
Answer Link
vsus vsus
  • 03-10-2020
The pencil was $1.25 and the two eraser were 75 cents each
Answer Link

Otras preguntas

which in the text might the correct answer to part a summarize?A. paragraph 3B. paragraph 4C. paragraph 5D. paragraph 8
(50 POINTS, PLEASE HELP!!) Go back and read the goals for this lesson on page 1. Form a summary statement for each goal, showing you understand and have met the
Determine the intercepts of the line. Do not round your answers. y = 8x – 18
when placed in an ice chest, dry ice will keep food cold. where does the heat go that is removed from the food and what change does it cause?
An investor bought 500 shares of stock, some at $6.25 per share and some at $6.50 per share. If the total cost was $3218.75, how many shares of each stock did t
Your friend rolled a number cube and got number 5. On his next turn he says he won’t be able to get another 5 because his chances are one in every six rolls.
the ratio 15min to an hr can be writtin in the form 1:n
hối thoại của nhân viên lễ tân với khách hàng trong khách sạn
persuasive essay should marijuana be legalized?. if so state three reasons why for answer​
what is an equivalent ratio for 12/21