Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

erandaniela6 erandaniela6
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

Step-by-step explanation:

Multiply 60.50 by 5.5

Answer Link

Otras preguntas

Name 4 ways the human body protects itself
Which was one of the disputes that existed between the United States and Great Britain and contributed to the outbreak of the War of 1812? A. Great Britain w
Properly observing xenia requires which of the following? Select all that apply. A.) offering food and shelter to the traveler B.) treating the host with respec
When two chromatids pair up, what is that location called?
Which bill did President Bush veto?
Please help me idk this
simplify radical (1-cos0)(1+cos0)/ cos^2 0 HELP ME PLS!! ASAP
Which schedule drug is considered least addictive? Schedule I Schedule II Schedule IV Schedule V
Which kind of aging is most strongly influenced by diet and exercise?
why did southerners support the kansas nebraska act A:It supported the ban on slavery in the Louisiana Purchase territory B:It repealed the ban on slavery in th