Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

anitaupadhyaybmc
anitaupadhyaybmc anitaupadhyaybmc
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

60.50 × 5.5= 332.75 rupees

Step-by-step explanation:

Hope this helps you

Do mark me as brainliest

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following parts of a paragraph is the section in bold most likely an example of? A)supporting evidence B) hook C) topic sentence D) conclusion
Rewrite the rational exponent as a radical expression 2 and 7 over 8 and 2 and 1 over 4
why did John Colter finally return to Missouri?
A function is shown in the table. x g(x) −2 2 −1 −3 0 2 1 17 Which of the following is a true statement for this function? (A)The function is increasing from x
For two functions, m(x) and p(x), a statement is made that m(x) = p(x) at x = 7. What is definitely true about x = 7? (2 points)
what is emotional language?
Find the LCM of 8 and 16.
1. Find the probability of the mutually exclusive events: The whole numbers 1-16 are written on slips of papers and placed in a bowl. A student selects a paper
Which word or words and punctuation best corrects any errors in the sentence? I'd really like to go excuse me, I'm going to sneeze but I'm not feeling up to it
Which word or words and punctuation best corrects any errors in the sentence? The book I'm reading is The Bad Queen: Rules and Instructions for Marie-Antoinett