kaymax2006 kaymax2006
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

you bought a magazine for $5 and four erasers you spent a total of $25 how much did each eraser cost

Respuesta :

jamesh28
jamesh28 jamesh28
  • 12-10-2020

Answer:

the answer is 5

Step-by-step explanation:

eh

Answer Link

Otras preguntas

What best describes when our scientific body of knowledge was developed ????
High School Pre Cal Sandra can run a mile in 6 minutes. At her high school track, shown below, 4 laps around the track equals 1 mile. If Sandra starts at point
the product of 1.3x10^-4 and a number n results in 2.6x10^12. What idle the value of n
The distance traveled is equal to the rate of speed multiplied by the time traveled. if the distance is measured in feet and the time is measured in minutes, th
Situation, data type, objectives, familiarity, and certainty are all factors in
Andy and his roommates consume 180 bottles of orange juice in 30 days. If they consume the same amount of orange juice each day, how many bottles of orange juic
Calculate the molar enthalpy of formation of solid lithium fluoride
Identify three common shortfall nutrients. A. Vitamin C B. Potassium C. Iron D. Protein
Which of the following is a current major American political party? A. Federalist B. Republican C. Populist D. Whig ( mabyee B or D?)
a payday loan store charges $40 for one month loan of $300. what annual interest rate is This equivalent to