adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Why the fact that Italy shaped like a boot made it a good place for ship to stop?
A preliminary design, a detail design, and a report on the work done on these are created during the ________ phase of the sdlc.
what would best describe andrew jackson
How did King James affect the performance of plays in England? A. He protected theater companies and allowed plays to be performed. B. He demanded that all
What do conflict theorists believe is the purpose of the hidden curriculum?
To what element does polonium-208 (atomic number 84 decay when it emits an alpha particle?
The formal responsibility of president of the senate belongs to the?
* can some 1 plz solve* 4x(6-2) -10=20
PLEASE helpppppppppppp pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Which is the directrix of a parabola with equation X^2=8y