Froad1 Froad1
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

please explain how you got the answer for this question,please

please explain how you got the answer for this questionplease class=

Respuesta :

ciarbaze13
ciarbaze13 ciarbaze13
  • 02-11-2020

Answer:

3/22.56 = 7.52

Step-by-step explanation:

Answer Link
jackvan20010312 jackvan20010312
  • 02-11-2020

Answer:

$7.52

Step-by-step explanation:

3lb=$22.56

to find the price for 1 lb, divide by 3

3lb/3=1lb

22.56/3=$7.52

Answer Link

Otras preguntas

A barbar wants to set up a salon in a room measuring length of 3m by 3m .He has a simple wooden chair,3 large mirrors and one bulb . a) using the knowledge of s
how much is 409,000x509,000
uld Carbon Dioxide be at its lowest level? A) July B) April C) January D) Ma What created the weather anomaly in the winter of 1980?
Mikaela purchased a paddleboard originally priced at $899. If all merchandise was on sa spent on the paddleboard? $385.67 $424.78 $578.51 $604.58
My boss is pregnant is it ok to knit him and his husband a baby sweater?
Any gïrls here free to talk
what is the meaning of a hybrid seed
Please help! will mark brainliest i need an explanation to each road,a,b,c. ​
Which of the following was not a title taken by Augustus? O Pontifex maximus O Princeps O Augustus O Emperor O None of these
Please help! will mark brainliest i need an explanation to each road,a,b,c. ​