pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

I need help Circle P is below
(08.01 MC) Lines C and D are represented by equations given below: Line C: y = x + 4 Line D: y = 3x + 2 Which of these shows the solution to the system of equ
Name the two parts of the nervous system and explain what each part does
I WILL MARK BRAINLIEST!!!!!! What is the distance between A and B? Round your answer to the nearest hundredth. A. 9.58 B. 10.63 C. 11.56 D. 12.29
The last step that a country takes short of declaring war is to _______.
Help see photo attached
How many total atoms are in 0.530 g of P2O5/12131141/dc2696ff?utm_source=registration
In 1998, two years after signing the Dayton Accords, Serbia united with Bosnia. welcomed NATO. resumed fighting. stopped fighting. President Bush’s approval rat
Choose an example of a fixed expense and an example of a variable expense, and explain why they are classified that way.
Jason brought $39.50 to the state fair. he bought a burger, a souvenir, and a pass. the burger was 1 3 as much as the souvenir, and the souvenir cost 1 2 the co