nayleneolivarez08 nayleneolivarez08
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

It cost 21 dollars to sent 3 packages. how much does it cost to send 1 package?

Respuesta :

laughs00 laughs00
  • 03-11-2020

Answer:

7

Step-by-step explanation:

21/3=7

Answer Link
hjcrules
hjcrules hjcrules
  • 03-11-2020

Answer:

7 dollars/$7

Step-by-step explanation:

21 divided by 3 = 7

$7 to send 1 package.

Answer Link

Otras preguntas

Joseph Marsh, the schoolmaster of John Adams, encouraged him to do which of the following in his life? A. become a minister a B. go to college C. own his own fa
Given that √3  = 1.7321 , find correct to 3 places of decimals , the value of √192 - 1 / 2√48 - √75​
Solve each equation2x = 7x + 143y - 21 = 4 - 2y2 (3z + 1)= -2 (z + 3)3(p - 1) = 3p - 2​
does anyone have any good suggestions of books for me to read that aren't inappropriate and don't say bad words?
Jose went to an all-you-can-eat buffet. He paid $18 for his meal and $2 for each soda. If Jose spent $22, how many sodas did he buy?
What is the main dish of Filipinos?​
please help this assignment is due in 15 minutes use the screenshot
Oranges cost $21 for 7. a. What is the cost per orange? PLEASE ANSWER
Wrtie a example of a functional square in Algebra ex: 10x+3y? XXADDICTEDXX please respond.
i kneed help plsssssssssssssssssss