kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

50pt: You have 25 Hot Wheels vehicles. Your Hot Wheels race track has 5 lanes. What is the least amount of races needed to find the fastest Hot Wheels vehicle?
A 2-column table with 3 rows. The first column titled metal has entries aluminum, iron, lead. The second column titled density (grams per cubic centimeter) has
(LC) Which of the following statements best explains how a community reacts to changes in language? All people in a community are all willing to change the way
The biomes with the least number of species of organisms are the: A)Tundra and Taiga B)Deserts and Grasslands C)Tundra and Desert D)Coniferous Forest and Taiga
how does xenophobia affect individuals in south africa
(982x5.47)-(598x78)+28=y
Find the determinant of the matrix. [tex]\left[\begin{array}{ccc}0&4\\0&4\end{array}\right][/tex]
consider a protein that has 120 amino acids. how many tries, on average, would it take to randomly select the 120 amino acids in the correct sequence? Use the g
Which statement best describes the defense of marriage act of 1996?.
solve each logarithmic equation. Round your answer to two decimal places. Teach me this one? I want to work on the next and will submit it once I have it done.