garcimei
garcimei garcimei
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

10 apples for $3.50. How much is the cost per apple? *

Respuesta :

ohloljo ohloljo
  • 04-11-2020

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

3.50÷10=0.35

Answer Link
tomatofishhh
tomatofishhh tomatofishhh
  • 04-11-2020
35 cents per apple
10x.35=3.50
Answer Link

Otras preguntas

Using a single formatting _______ helps to make reading researched information easier; it lets the reader know what to expect. A. website B. style C. text D. ci
the word "Semite" refers to a large language/ethics grouping that includes which two Middle Eastern people among its members?
Which statements describing how Renaissance ideas spread beyond Italy are true?Choose all answers that are correct. A. Pilgrims on their way to the Holy Land of
why do historians need archaeologists and anthropologists to study prehistory
is a hectare roughly equal to 2 tennis courts or to 2 soccer fields
How was England's hold on the colonies weakened between 1700 and 1775? What role did colonial assemblies play in this weakening?
where is DNA located ? In the chromosome or in nucleus?
find the slope of the line having equation 4x- 3y= 13
Which statement is true for all minerals? A.They have a crystalline structure. B.They contain useful metals. C.They are made of silicon and oxygen. D.They are t
Solve the equation for y 4x+7y=28 y=