M0zbunz
M0zbunz M0zbunz
  • 15-11-2020
  • Mathematics
contestada

Darlene bought a eight pack of apple juice boxes for $4.88. How much did one apple juice box cost?
A. $0.06
B. $0.61
C. $0.71
D. $39.04

Darlene bought a eight pack of apple juice boxes for 488 How much did one apple juice box cost A 006 B 061 C 071 D 3904 class=

Respuesta :

carolunicorn15 carolunicorn15
  • 15-11-2020

Step-by-step explanation:

4.88 / 8

Hope that helps!

Answer Link
annamyree324
annamyree324 annamyree324
  • 16-11-2020

Answer:

$0.61

Step-by-step explanation:

hope this helps you I got it right on my quiz.

Answer Link

Otras preguntas

Why Douglass does not wish to celebrate the 4th of July? Write 3-5 sentences
Can i get help with 6=3/4(10x+16)
Help fast Use the drop-down menus to select the best answers. is a chain of molecules bound together by a specific chemical reaction. is a type of carbohydrat
In personal finance, one makes decisions based on needs vs. wants. What is considered a need? something one would like to have something ones does not budget fo
find the value of a if the line joining the points (3a,4) and (a,-3) has a gradient of 1
the kids had 55 balls the adults has 2300 balls what is the prouduct of all the balls in all
Find the missing angle and x
pls help if u can thx
What is stimulus ????
A 2.72 A current flows through a wire for 9.88 s. How much charge flows past a point in the wire in that time?