jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

A.write about a last vacation use the ideas to help you Paragraph I: What did you go? How did you get there’? Who did you go with?Paragraph 2: Where did you sta
Generate a frequency table for the following data: 3, 12, 25, 2, 3, 6, 17, 17, 15, 13, 20, 12, 21, 18, 19. Use the ranges listed in the table below: Range Numbe
Why are you thankful for your teachers? Complete sentence
Sylvie needs $110.75 for a concert ticket. She already has $16 and she can earn the rest by working 10.5 hours at her job. Write an equation that can be solved
What do Mr. Mead's questions to the houses imply? A Mr. Mead is a murderer. B Mr. Mead is losing his mind. C The people inside the houses are actors. D The peop
Calculate the P-value for the given scenario. Use 4 decimal places.: Employees at a construction and mining company claim that the mean salary of the company's
Look at picture I put please
what was the royal debt of 1715 equal to in 1992 dollars
Which term best describes the relationship between D-Mannose and L-Mannose?
mason made 5 quarts of salsa which of the following can be used to find the number of cups of salsa mason made