jazzjatain jazzjatain
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 avocados cost $0.76 At this rate, how much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mirajbow84 mirajbow84
  • 01-12-2020

Answer:

9 avocados cost $1.71

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A farmer grows vegetables on seven acres, fruit on six acres, and flowers on two acres. Out in his fields, he finds a ladybug. To the nearest tenth of a percen
Which of these equations is shown on this graph?
Need help with this question please
The table below shows the heights of students in a group. Student Height (in inches) A 50 B 54 C 52 D 56 E 48 What is the mean height of the students in the gr
Tex-mex cuisine integrated _____ into traditional mexican dishes.
2. Trey measured the mass of some pebbles What is the combined mass of the pebbles that are 4 1/2 grams or more?
A pathology report shows adenocarcinoma. What type of information should also appear in this report?        A. Condition of a particular organ   B. Presence of
The visible light spectrum ranges between? Radar waves and x rays Television waves and infrared rays Infrared rays and ultraviolet rays Ultraviolet rays and
PLS ANSWER ASAP LOTS OF POINTS!! Which red triangle shows a 90° counterclockwise rotation of the blue triangle? Check all that apply.
Think about the steps that have to happen before mining can begin. Which of the following steps do you think comes before the mining process starts. Select all