rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Consider the geography of the Iberian peninsula. How would an invading army most likely have to invade Spain?
What role did technology play in the spread of mass culture at the turn of the 20th century?
All of the following stages must occur for a woman to get pregnant. However, after which stage can a woman be described as pregnant?
Which of the following is an example of a health-promoting behavior? A.Smoking tobacco B.Riding a bike after school C.Spending time with violent people D.Us
Answer needed ASAPppppp!
Germany sent the Zimmerman telegram to Mexico for the purpose of seeking an alliance what did Germany offer that would make Mexico even consider the proposal
Which of the following statements is not accurate in regard to the first four energy levels? A. The third energy level can hold a maximum of 18 electrons.
PLEASE HELP ME FOR EXTRA POINTS AND BRAINLIEST ANWSER
Find the correct sum of each geometric sequence. a1 = 3, a8 = 384, r = 2 a1 = 343, an = -1, r = -1/7 a1 = 625, n= 5, r = 3/5 a1 = 4, n = 5, r = -3 a1 = 2401, n
Senators and representatives work for _____. A.the leaders of their political parties B. the partisans who support them C. the U.S. Congress D. the people of th