srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

identify the following group of words as an incomplete or complete sentence. if the sentence is incomplete, identify the reason. they spoke before lunch incompl
what is the range of 14 and 25
Before leaving an incident assignment, you should do all of the following except for: a. complete all tasks and required forms/reports. b. brief replacements,
The first step in developing a volunteer program is to: a. recruit volunteers. b. analyze agency and program needs. c. write an annex to the emergency operat
how many triangles can you make with the given lengths of three line segments are 4 centimeters, 5 centimeters, and 9 centimeters.
The Civil Rights Act of 1964 affected voting rights by a. banning the discriminatory use of registration requirements. b. making the 15th Amendment a truly effe
How long did Abbasid rule last?
jillian is trying to save water, so she reduces the size of her square grass lawn by 8 feet on each side. the area of the smaller lawn is 144 square feet. in th
read the following passage: "how can i get at it?" thought kovaloff. "everything the uniform, the hat, and so on show that it is a state-councillor. how the deu
PLEASE HELP W/ SAT PREP The recommended daily calcium intake for a 20-year-old is 1,000 milligrams (mg) One cup of milk contains 299 mg of calcium and one cup o