dashanae388 dashanae388
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the best deal of these three offers?
2/$3.33
3/$4
4/$5
Please explain...

Respuesta :

lizzie1825 lizzie1825
  • 01-12-2020
The 4/$5 dollar because you save a more when you should have spend $6 the other answer you don’t really save.
Answer Link

Otras preguntas

5. Find the value of x. Any help is appreciated. Thanks! ^-^
how do I solve this math problem?
Select all that apply. Raw materials needed for photosynthesis are _____.
Examine lines 16 through 18 and select the answer that describes the poetic technique used there.
each type of mineral has a chemical composition that is what
Whiskers and beaks are two examples of _____. electroreceptors mechanoreceptors olfactory receptors photoreceptors
In the cell cycle, cytokinesis occurs at the end of
Lactase is an enzyme that is produced in the lining of the intestines. This enzyme helps the body speed up the breakdown of carbohydrates that are found in dair
What is a common myth associated with fitness
Which BEST describes a social consequence of teenage pregnancy? a. financial burdens b. loss of friendships c. diminished self-esteem d. decreased physical