caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

“Talk” by Harold Courlander and George Herzog is an example of what writing style?
When dividing 878 by 31, a student finds a quotient of 28 with a remainder of 11. Check the students work, and use the check to find the error in the solution
What is the fraction 36/80 expressed in lowest terms?
If 60% of a number is 18 what is 90% of the number
Which cultural impact was a direct outcome of the collapse of the western roman empire?
in quotient and remainder what is the remainder of 2,117 divided by 7
Which of the following correctly matches the religion to its belief? Hinduism; life is suffering.Hinduism; the right speech and right understanding will guide
what happened to the pilgrims by 1675
Tell how to undo each operation and explain why it works. Adding 28. Dividing by 17
A bowling ball with a mass of 4.5 kg travels at a velocity of 37 m/s for 2.5 s until it stopped at the end of the lane by the ball return. What additional info