jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

can someone help me or make me argument essay with any topic, Please please,, I'll mark you as the brainliest if you do that:(((​
What is this ?????? plz helpppp
Which of the following structures assist the major structures of the digestive system? A. gall bladder, small intestine, and liver B .salivary glands, mouth, an
What idea about work and force does the diagram describe? Explain your answer.
How to work out this 0.25 x 16 + 4
Question 6 ab and c please xx
Write a short paragraph that explains the central idea of the article. Use at least two details from the article to support your response. This year the NFL has
Tyler keeps red and blue marbles in the jar shown below. For each box, choose the letter before the number that makes the statement correct. DO Tyler adds B 4 r
I WILL GIVE BRAINLIEST BUT ONLY IF YOU PLEASE GIVE EXPLANATION
use <,>, or = to make true number sentences without calculating.​