rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

two pipelines can fill a small tank in 18 min.One of the Pipelines would require 54 min to fill the Tank.How long would it take the second Pipeline ,Working alo
Estamate 75% of 4,023
What are products in a chemical reaction?
A word-for-word reference to a text is called a
Geometric mean. Find x y z
Which is the solution set of the inequality -3x-7<20?
Inductive and deductive are two types of _____. a. reasoning b. sequences c. conclusions d. analogies
Why is it important to include warm-ups and cool-downs in your exercise each week?
What is the purpose of the somatic nervous system?
PLEASE HELP ME !Kobe Bryant is a very famous basketball player who has helped his team won many national championships. When a company uses him to advertise the