danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

The time married men with children spend on child care averages 6.4 hours per week (Time, March 12, 2012). You belong to a professional group on family practice
please help pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Express this sum as a common fraction: $.\overline{8} + .\overline{2}$
Every day you collect 3 pennies and keep them in a jar. So the first day you have 3, the second day you have 6, the third day you have 9, etc. How many do you h
On a coordinate plane, 2 lines are shown. Line M N goes through (negative 4, 8) and (negative 4, negative 6). Line K L goes through (negative 8, 2) and (6, 2).
The United States has imposed a tariff of 40% on soft wood imports from Canada. The tariff caused imports of lumber to drop precipitously after only a few month
The term precision refers to which description? in algebra i
help me please(2 + 3 • 2 + 3²) - 4²
The connection between producers and consumers is that only a: heterotrophs can perform photosynthesis to produce energy for all life b: heterotrophs can perfor
Give me the answer fast now now please thank